• خانه
  • ساخت دندان مصنوعی و پروتز متحرک دندان
ساخت دندان مصنوعی و پروتز متحرک دندان
1403-03-29
ساخت دندان مصنوعی و پروتز متحرک دندان

وقتی به دندان سازی ما می آیید ما از اولین قدم تا آخرین قدم با شما همراه هستیم تا بهترین کیفیت را در راستای جلب رضایت شما ارائه کنیم. در اینجا می خواهیم مراحل ساخت دندان را که همراه با شما طی میکنیم مرور کنیم:

در اولین قدم بعد از این که به دندان سازی مراجعه می کنید پزشک از دهان شما قالب گیری می کند.

در گام دوم یک مدل گچی از دندان شما در لابراتوار ایجاد می شود.

در گام سوم مدل ایجاد شده در یک دستگاه مکانیکی به نام آرتیکولار یا Articular قرار می گیرد. دندانساز با استفاده از این دستگاه دندان های انتخاب شده را توسط موم به هم دیگر وصل می کند.

در گام چهارم به موم حالت می دهیم. دندانساز ما در این گام موم را می سازد که مشابه با لثه است و بایستی به عنوان پایه دندان مصنوعی استفاده شود.

در گام پنجم دندان مصنوعی را در دستگاهی به نام فلاسک قرار می دهیم. سپس مقدار بیشتری از گچ روی آن می ریزیم و سپس فلاسک را در آب چوش می گذاریم تا موم آن آب شود.

در گام ششم باید مقداری از موم که باقی مانده را شستشو دهیم. بعد از آن یک تکنسین دندانساز یک مایع جدا کننده روی گچ می ریزد تا آکریلیک به آن نچسبد. بعد از این کار آکریلیک را به فلاسک تزریق می کنیم تا تبدیل به موم شده و شکل بگیرد.

در گام هفتم متخصص فنی بایستی قالب گچی را با دقت بررسی کند. سپس داندان مصنوعی را در حمام صوتی قرار می دهیم تا مطمئن شویم باقی مانده های گچ حذف شده اند.

در گام هشتم بایستی دندانی که برای شما درست کرده ایم را براق کنیم لذا دندانساز ما هر گونه آکریلیک اضافی را از روی دندان مصنوعی پاک می کند و داندان ها را صیقل می دهد.

در گام نهم و گام پایانی دندان شما آماده شده است و ما به شما اطلاع رسانی می کنیم تا برای تحویل دندان خود به دندان سازی مراجعه فرمایید.